Świeczniki – dekoracje do wnętrza domu

Świeczniki to dekoracje, które mogą ozdobić każde pomieszczenie i nadać niezwykłego uroku. Przez ostatnie lata często sięgają po nie projektanci wnętrz, ponieważ nadają klimatu i ciepła w każdym domu. Dodatkowo włożone do środka zapachowe świeczki zapewnią wyjątkowy zapach. Świeczniki można spotkać w różnych rozmiarach i modelach, co sprawia że każdy znajdzie coś dla siebie unikalnego.

W jakim stylu wybrać świecznik?

Świeczniki nowoczesne idealnie sprawdzą się do mieszkań w stylu nowoczesnym, które rządzą przez ostatni czas. Warto sięgnąć także po świeczniki szklane, ponieważ on wpasuje się do wszystkich pomieszczeń. Nada elegancji w pokoju klasycznym, jak i królewskim. W modzie są świeczniki szklane na nodze koktajlowe, które ciekawie prezentują się na stołach czy meblach. 

Jak przyozdobić świeczniki?

Świeczniki nowoczesne i szklane można również udekorować. Kiedy przez jakiś czas nie ma świeczki w świeczniku szklanym w formie słoja można pokusić się o polne kwiaty, małe światełka czy liście. Te elementy umieścić w środku słoja i gotowe! 

W momencie przyozdabiania świecznika stojącego też znajdzie się wiele inspiracji. Obwiązanie świecznika gałązkami sosny czy ogrodowej tui to niezwykły i prosty sposób na podkreślenie wyglądu świecznika.

świeczniki szklane

Jakie są rodzaje świeczników?

Zakupując świecznik, ze względu na duży wybór, można wybrać ten, który spełni wymagania. Rodzaje świeczników to:

  • kinkiet
  • bout de la table
  • kandelabr
  • menora
  • żyrandol
  • lichtarz

Gdzie umieścić świecznik?

Świeczniki szklane nadają się prawie do każdego miejsca. Świetnie będą wyglądać na komodzie z innymi dopasowanymi dekoracjami. Często w katalogach można  dostrzec, że świeczniki coraz częściej przyozdabiają stoły, nadając ciepła i oryginalnego wyglądu. Z mniejszych rozmiarów świecznik przy ramce ze zdjęciem w środku witryny lub szafy ze szklaną szybą to również ciekawa opcja.