Gdzie zastosować kamień naturalny w domu?

Kamień naturalny jest oszałamiającym dodatkiem do wnętrza każdego domu. Może on przybierać różne formy, od marmurowej fasady, która będzie eksponowana w sąsiedztwie, po cudownie intymny, przytulny kominek, i sprawdza się równie dobrze jako ozdoba, jak i element wyposażenia. Obojętność termiczna kamienia pomaga utrzymać stałą temperaturę we wnętrzu domu, promując komfort termiczny i oszczędność energii. Kamień najlepiej sprawdzi się w łazience – w jaki sposób można go wykorzystać do tego typu wnętrza?

Luksusowe wnętrze z kamieniem naturalnym

Meble wykonane z kamienia naturalnego sprawdzają się zarówno w przestrzeniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Stoły, otomany i ławki o kamiennych blatach przełamują stereotypy meblarskie i nadają estetyce dotykową jakość. Możesz zdecydować się na stały blat lub stworzyć z niego pełnowartościowy układ siedzisk. Aby uzyskać skromny wygląd, użyj bladego marmuru do mebli. Jeśli wolisz ciemny odcień marmuru i zdecydujesz się użyć go do mebli, wybierz jasną tonację wnętrza, aby uwydatnić wygląd kamienia. Okładziny wykonane z materiałów, takich jak łupek i piaskowiec mogą dodać głębi i wymiaru do pomieszczenia. Aby korzystać z okładzin przez długi czas, konieczne jest zastosowanie powłoki uszczelniającej na kamiennej powierzchni po okładzinie. To sprawia, że powierzchnia jest nieprzepuszczalna i tym samym chroni ją przed zużyciem. Kamień naturalny znajdziesz również na Home100.pl

Living room in a modern style, 3d images

Jak dbać o kamień naturalny?

Blaty i podłogi z kamienia naturalnego powinny być czyszczone neutralnymi środkami czyszczącymi przeznaczonymi specjalnie do kamienia. Są to skoncentrowane środki czyszczące o neutralnym pH, które nie wpływają na istniejące uszczelniacze lub inne rodzaje powłok. Środki czyszczące do kamienia nigdy nie powinny zawierać kwasów ani wybielaczy. Kwasy, nawet lekki roztwór octu i wody, wytrawią i ostatecznie uszkodzą wiele odmian kamienia naturalnego. Roztwór środka czyszczącego o neutralnym pH i wody, zmieszany według instrukcji producenta, należy nanieść na powierzchnię kamienia za pomocą gąbki lub butelki z rozpylaczem. Pozostawić roztwór na zalecany przez producenta czas, aby zapewnić penetrację kamienia. Mieszać gąbką lub szczotką z miękkim włosiem. Usuń brudny roztwór czystą gąbką i wypoleruj do sucha.