Modne lampy w stylu hampton – jakie wybierać?

Aranżacje w stylu hampton nawiązują do wystroju nadmorskich willi. Zazwyczaj kojarzone są więc z domkami wolnostojącymi. Ten styl doceniany jest jednak przez coraz więcej osób. Dlatego pojawia się również w mieszkaniach. Do zalet tej konwencji aranżacyjnej należą wrażenie lekkości i przestrzenności. W takich wnętrzach natrafić można również na wiele luksusowych elementów. Lampy w stylu hampton to wyjątkowo bogata oferta różnorodnych przedmiotów. Które z nich sprawdzą się w modnych aranżacjach?

Popularne rozwiązania

Wśród często wybieranych lamp do pomieszczeń w tej konwencji odnaleźć można kilka rodzajów żyrandoli. Wiele z nich składa się z elementów szklanych i metalowych. Modele nadające wnętrzu luksusowego charakteru to między innymi żyrandole mosiężne. Często pojawiają się tu egzemplarze zdobione i złożone z fragmentów w różnych kształtach. Należy jednak pamiętać o tym, że wyposażenie pomieszczenia w konwencji hampton powinno wywoływać wrażenie lekkości.

Do coraz chętniej wybieranych rozwiązań należą lampy z nowoczesnymi abażurami. Zarówno podwieszane, jak i stojące modele doskonale zaprezentują się z abażurami z tkanin naturalnych. Bawełniane i lniane osłony w barwach bieli i kremowych odcieniach podkreślą charakter pomieszczenia. Do popularnych lamp hampton na candellux.com.pl należą również egzemplarze ustawiane na stołach. Doskonale sprawdzą się tutaj lampki z jasnej porcelany z niebieskimi wzorami.

Oryginalne pomysły

W konwencji hampton wyjątkowo cenione są naturalne surowce wysokiej jakości. W takich aranżacjach pojawiają się więc dodatki drewniane oraz wyplatane z wikliny lub rattanu. Lampa z wiklinową osłoną może okazać się doskonałym pomysłem. Modne, innowacyjne rozwiązanie podkreśli charakter wnętrza. Jednym z ciekawych pomysłów, które pojawiają się w tej konwencji są wiszące lampy z dużymi, metalowymi osłonami. Swoim wyglądem nawiązują do modeli pojawiających się na przemysłowych statkach. Wypolerowana powierzchnia nadaje projektom dużo bardziej eleganckiego wyglądu. Wyjątkowo chętnie umieszcza się je w kuchniach i jadalniach.

Wśród modnych propozycji lamp do wnętrza w stylu hampton odnaleźć można wiele rodzajów akcesoriów. Warto pamiętać o tym, że pomieszczenia w tej konwencji muszą być przede wszystkim jasne i przestronne. Wybierane dodatki nie mogą przytłaczać swoim wyglądem, ani wywoływać wrażenia zagracenia. Odpowiednio dobrane źródła światła powinny stanowić odpowiedź na zapotrzebowanie domowników. Bogata oferta umożliwi każdemu znalezienie dopasowanych produktów.