Jak dobrać listwy do płytek?

Listwy wykończeniowe bardzo dobrze się zaprezentują w każdym wnętrzu. Ich zadaniem jest także ukrycie przewodów, hydroizolacja, czy ułatwienie w utrzymaniu czystości. Jakie zalety mają listwy wykończeniowe do płytek? O czym pamiętać podczas zakupu? Czym się kierować?

Listwy dekoracyjne – zalety

Listwy tego typu pozwalają ochronić ścianę i kafelki przed zabrudzeniami. Z ich pomocą można zamaskować małe niedogodności powstałe przy układani płytek lub malowaniu. Zaletą jest z pewnością to, że listwy dekoracyjne subtelnie ukryją uszczelki i kable, jakie znajdują się w pomieszczeniu. Dzięki temu zachowamy estetykę i komfort każdego dnia. Odpowiednie dobranie listew wykończeniowych może nadać wnętrze niepowtarzalnego charakteru. Tworzą one bowiem ciekawy klimat i wystrój. 

Listwy do płytek – jak wybrać?

Zazwyczaj stosowane są listwy do glazury, jakie mogą być użyte tam, gdzie występują łączenia z ceramicznymi kafelkami. Jeśli chodzi o dostosowanie listwy do płytek ceramicznych i drewnianych paneli, w tym wypadku sprawdzą się specjalne profile wykończeniowe do drewna i płytek. Niezwykle ważne jest to, że listwy do płytek często mają półokrągły kształt i są wykonywane z nierdzewnej stali lub z aluminium. Na rynku znajdziemy też plastikowe modele, jakie są tańsze. Listwy wykończeniowe do płytek to rozwiązanie, jakie znajdziemy w wielu sklepach internetowych. Unikalny design i nowoczesność przyciągają uwagę. Nie bez powodu listwy tego typu są spotykane w wielu wnętrzach. Estetyczne listwy wykończeniowe urozmaicą pomieszczenie.