Dywany kremowe do wytwornych wnętrz

Planowanie wystroju domu lub mieszkania najlepiej rozpocząć od określenia dominującego stylu. Zdecydowania, co będzie stanowić motyw przewodni. Jaki walor ma podkreślać przede wszystkim aranżacja pomieszczeń. Wszyscy esteci oraz tradycjonaliści stawiają zapewne na szykowność i elegancję. Jak zatem udekorować pomieszczenie w sposób gustowny?

Jednolita, jasna kolorystyka

Jeżeli salon lub sypialnia mają prezentować się wytwornie, wszystkie elementy składowe muszą tworzyć monolit. Zatem do piaskowych ścian najlepiej dobrać dywan kremowy albo beżowy i meble w podobnej tonacji. Głębokie kontrasty raczej nie są pożądane. Wszystkie składniki muszą wzajemnie do siebie nawiązywać. Jeśli więc – przykładowo – w salonie ma się znaleźć lampa stojąca o czarnej podstawie, nie może być to jedyna czerń w pomieszczeniu. Najlepiej wówczas przejrzeć dywany kremowe w romby lub posiadające inne wzory, których barwa odpowiednio skomponuje się z określonym dodatkiem. Wrażenie harmonii jest bardzo ważne.

dywan kremowy

Spokojnie, łatwo utrzymać czystość

Wiele osób może mieć pewne obawy przed rozjaśnieniem wystroju wnętrza. Istnieje złudne przekonanie, że jasnej ściany czy mebla nie da się doszorować, gdy już raz się pobrudzi. Mało w tym prawdy. Obecnie farby, również pokojowe pozwalają na łatwe pozbywanie się wszelkich zabrudzeń za pomocą mokrej szmatki. Podobnie rzecz ma się z meblami. Odpowiednie lakiery stanowią znakomitą warstwę ochronną. Jak jednak doczyścić dywan ecru, na który wylało się czerwone wino? To również nie powinno nastręczyć wielkich problemów. Współczesne tkaniny dywanowe są odporne na zabrudzenia i odbarwienia. Wystarczy najpierw położyć na plamę warstwę ręczników papierowych, aby nadmiar płynu w nie wsiąknął. Następnie zaprać miejsce przy użyciu odpowiedniego detergentu. Po winie ani śladu, a wytwornością dywanu kremowego można cieszyć się jeszcze przez długie lata.