Nowoczesne roboty kuchenne

Kuchenne roboty wielofunkcyjne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają na znaczną oszczędność miejsca, co ma znaczenie przede wszystkim w małej kuchni. Zakup jednego urządzenia z wieloma dodatkowymi funkcjami jest również zdecydowanie korzystniejszą inwestycją niż zakup kilku osobnych sprzętów kuchennych.

Wielofunkcyjne roboty z malakserem

Coraz chętniej kupowane roboty kuchenne z dodatkowym malakserem posiadają wszystkie funkcje klasycznego robota planetarnego z misą, a także pozwalają na montaż szeregu kolejnych modułów. Do najczęściej wykorzystywanych rozszerzeń robota z malakserem zaliczają się między innymi kubki miksujące, a także sokowirówki, maszyny do mięsa oraz zestawy tarcz do szatkowania.

Roboty z funkcją gotowania

roboty kuchenne

W niektórych nowoczesnych robotach kuchennych zdecydowano się na montaż kompatybilnej z misą płyty indukcyjnej, co wprowadza dodatkową funkcję gotowania. Moc grzewcza tego rodzaju robota wynosi około 1000W, dzięki czemu doskonale nadaje się on do przyrządzania dań obiadowych. Delikatne podgrzewanie pozwoli natomiast stworzyć wewnątrz misy warunki optymalne do wyrastania ciasta.

Więcej nowoczesnych funkcji

Klienci gustujący w zdrowej kuchni z całą pewnością docenią możliwość przyrządzenia potraw na parze, jaką zapewnia zaawansowany robot kuchenny. Gotowanie na parze pozwala zachować większość znajdujących się w warzywach i w owocach witamin oraz składników odżywczych. Interesująca jest także możliwość wykonywania potraw a la sauté. Ta forma gotowania z użyciem robota polega na lekkim smażeniu, które nadaje żywności głęboki aromat, jednocześnie zapobiegając ich przesuszeniu, dzięki czemu są one wyjątkowo soczyste.

Parametry robotów do kuchni

Poszczególne modele robotów kuchennych różnią się między sobą nie tylko dodatkowymi funkcjami, ale również między innymi pojemnością misy oraz materiałem, z którego została ona wykonana. Zasadniczo najlepiej sprawdzają się misy ze stali nierdzewnej, które są o wiele wytrzymalsze od tych z plastiku. Misa powyżej 3 litrów przeznaczona jest do przyrządzania dań dla kilku osób, natomiast moc większość robotów wynosi około 1000W.