Jaką wkrętarko-wiertarkę wybrać?

Dobrej jakości wkrętarko-wiertarka nie musi kosztować majątku. Na rynku dostępnych jest wiele interesujących modeli. Wybór uzależniony jest od indywidualnych oczekiwań. Wiele zależy również od posiadanego budżetu. Należy jednak pamiętać, że liczy się przede wszystkim jakość. Urządzenie powinno być niezawodne, a zarazem proste w obsłudze. Istotne jest to, aby posiadało ono potrzebne funkcje, które ułatwiają pracę. Duże znaczenie ma to, czy sprzęt będzie wykorzystywany w pracy zawodowej, czy podczas amatorskiego majsterkowania.

wiertarko-wkrętarki Dewalt

Określenie wykonywanych prac

W pierwszej kolejności należy określić, do jakich prac będzie wykorzystywane urządzenie. Dobrym wyborem są wiertarko-wkrętarki Dewalt, które wyróżniają się wysoką funkcjonalnością. Zakres ich zastosowań jest bardzo szeroki, więc z łatwością można dopasować je do własnych potrzeb. Bezpośrednio przekłada się to na wysoki komfort pracy.

Opisywany sprzęt jest zwykle wykorzystywany do wkręcania oraz wykręcania łączników. Sprawdza się on również podczas wiercenia w niezbyt twardych materiałach. Oczywiście na rynku dostępne są również modele o jakości premium, które cechują się lepszymi parametrami. Nie są one jednak przydatne podczas standardowych prac domowych. Jest to rozwiązanie dedykowane głównie profesjonalistom.

Podstawowe parametry

Niemal każda wiertarko-wkrętarka Dewalt cechuje się innymi parametrami (https://www.sferis.pl/wiertarko-wkretarki-3605/dewalt). Podczas podejmowania decyzji o zakupie należy zwrócić uwagę na specyfikację. Duże znaczenie moc, która warunkuje wydajność urządzenia. Im jest ona wyższa, tym dłużej może pracować sprzęt bez ryzyka awarii. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pobiera on większą ilość prądu, co przekłada się na większe rachunki za energię.

Kolejnym ważnym parametrem jest napięcie. W przypadku prac domowych może być ono mniejsze niż 10V. Taka wiertarko-wkrętarka nie będzie jednak nadawać się do długotrwałej pracy. Trzeba również zwrócić uwagę na moment obrotowy. Często jest on określony oddzielnie dla powierzchni średnio i bardzo twardych.