Jak wybrać opaskę na oczy do spania?

opaska na oczyBadania dowodzą, iż spanie w opasce na oczy jest zdrowe i wpływa na podwyższenie jakości snu. Aby jednak to wszystko było możliwe, to opaska na oczy powinna być odpowiednio dobrana. Dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii przed zdecydowaniem się na kupno konkretnej.

Materiał

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że opaska na oczy do spania powinna być wykonana z odpowiedniego materiału. Powinien być on w pełni naturalny i delikatny, aby skóra mogła oddychać i nie pocić się. Jest to również ważne z tego względu, aby nie obciążać oczu. Dlatego też opaski wykonane z materiału, jakim jest poliester zdecydowanie odpadają. Są one oczywiście tańsze, jednak nie wpływają pozytywnie na skórę. Najlepiej sprawdzającymi się materiałami w tym celu są satyna lub jedwab. Kosztują one więcej, jednak również ich trwałość jest dłuższa. Ostatecznie mogą służyć nam przez lata.

Konstrukcja

Bardzo ważne również jest to, jak są skonstruowane takie opaski. Najskuteczniejszymi są takie, które przylegają idealnie do twarzy, tym samym nie przepuszczając wcale światła. Oprócz tego muszą być na tyle dobrze dopasowane, aby nie spadały w trakcie snu. Jeżeli opaska taka spadnie w nocy, albo chociażby się przekręci, to nie będzie ona przynosiła żadnych efektów. Stąd też często ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Nie ma uniwersalnego rozmiaru głowy, czy rozkładu twarzy. Dlatego też istnieją również różne rozmiary tego typu opasek. Jest to ważne przede wszystkim ze względu na komfort osoby je noszącej.