Co znajdziesz na dywanach do pokoju dziecka?

Kiedy dziecko dorasta i pojawia się potrzeba wydzielenia dla niego osobnego pomieszczenia w domu, rodzice często zastanawiają się, jak je wyposażyć. Poza meblami, nieodłącznym elementem wystroju każdego pokoju jest odpowiedni dywan. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku pokoju dla pociechy. W tym przypadku warto zastanowić się nad kupnem jednego ze specjalnie stworzonych do tego dywaników do pokoju dziecięcego.

Kształty dywanów i umieszczane na nich motywy

Małe dziecko to barwna, spragniona ciągłych przygód dusza i takie też są dywany do pokoju dla dziecka. W przeciwieństwie do standardowych, prostokątnych modeli, dywany te mogą występować w najróżniejszych kształtach. Oprócz zwykłego, prostokątnego formatu, występują one więc też w postaci koła, kwadratu, czy nawet gwiazdy.

Motywy umieszczane na nich obejmują dużo różnych rzeczy. Jednymi z najpopularniejszych motywów są postacie zwierząt, ale często można również znaleźć na nich mniej lub bardziej abstrakcyjne kształty. Wśród postaci zwierząt dominują przyjaźnie wyglądające misie, pingwiny, psy, czy koty, które zachwycą każdego małego miłośnika zwierząt. Częstą kategorią obrazów umieszczanych na dywanach do pokoju dziecka, są wymyślone rozkłady ulic, na których maluch może bawić się, jeżdżąc samochodzikami po wyimaginowanej trasie. 

dywan dziecięcy

Jeszcze inną kategorią motywów umieszczanych na takich dywanach są postacie ze znanych filmów i seriali animowanych, które pokochało każde dziecko. Należą do nich przykładowo sławne Minionki. Obrazy umieszczane na takich produktach mogą również nawiązywać do zainteresowań małego odkrywcy i przedstawiać choćby boisko do piłki nożnej.

Kupno dywanu

Dywany do pokoju dziecięcego można zakupić na stronach internetowych sklepów, specjalizujących się w sprzedaży produktów tego typu np. na sklepeureka.pl. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na typ dywanu, jego szatę kolorystyczną i rodzaj włosia, tak by dobrze dopasował się on do wystroju pomieszczenia.