Praktyczny wymiar stolików miedzianych

Nowoczesna aranżacja wnętrz to swoisty artyzm, a jedyną zasadą rządzącą, podczas urządzania domu lub mieszkania jest brak jakichkolwiek zasad. Dzisiejsza swoboda aranżacyjna pozwala w dowolny sposób łączyć trendy i, pozornie niepasujące do siebie, elementy. Istnieją jednak klasyczne rozwiązania, które sprawdzą się zawsze i wszędzie. Jednym z nich jest stolik miedziany, prosty mebel z dużymi możliwościami.

Cechy charakterystyczne miedzianego stolika

Przede wszystkim, meble miedziane pasują niemalże do każdego rodzaju pomieszczenia- od eleganckiego salonu, po romantyczną sypialnię. Nawet niewielki mebel o filigranowych gabarytach potrafi skupiać na sobie spojrzenia i ożywiać wnętrza, podnosząc ich standard. Stolik miedziany prezentuje się zwykle dumnie i szlachetnie, jakby był wykonany ze złota, więc dodaje pomieszczeniom wrażenia luksusu. Stolik może być w całości wykonany z miedzi lub posiadać miedziane elementy, jak nóżki, czy wykończenia. Nie ma żadnych przeciwwskazań do łączenia miedzi z innymi materiałami, jak np. drewno, plastik, czy szkło. Stoliki przybierają także zróżnicowane formy geometryczne. Coraz częściej spotyka się np. designerskie stoliki w formie miedzianych, otwartych koszy z nałożonym na nie ruchomym blatem. Wówczas meble te pełnią nie tylko funkcję stołu, ale także przydatnego pojemnika na rozmaite przedmioty. 

Małe stoliki kawowe

Stoliczki miedziane wykorzystywane podczas spotkać towarzyskich rzadziej występują obecnie w formie klasycznych stolików kwadratowych lub okrągłych z nóżkami. Popularne natomiast stały się stoliczki z funkcjonalnymi kółkami, które świetnie sprawdzają się jako mobilny barek lub też proste stoliki przypominające nieco pufy. 

Miedziane ławy 

W przypadku dużej rodziny lub częstszych spotkań towarzyskich w szerokim gronie, sprawdzają się miedziane ławy. Niektóre z nich są rozkładane w zależności od potrzeb. Niewątpliwą zaletą tego typu ław i wszystkich mebli miedzianych, obok walorów estetycznych, jest ich wytrzymałość, oraz solidna konstrukcja, która pozwala korzystać z nich przez dłuższy czas.