Oświetlenie i obrazy czarno białe jako elementy wystroju gabinetu

Urządzając gabinet w domu, ma się na celu stworzenie takiego miejsca, aby dobrze się w nim pracowało. Pomieszczenie to powinno znajdować się w dużej odległości od kuchni i łazienki po to, żeby hałasy codziennych czynności nie przeszkadzały w wypełnianiu zawodowych obowiązków. Niezależnie od tego, na jaki styl dekoracyjny zdecyduje się właściciel gabinetu, pewne elementy wystroju pozostają niezmienne. Należą do nich lampy oraz obrazy czarno białe.

Oświetlenie – lampa stołowa lub stojąca

Dobre źródło światła jest szczególnie potrzebne, gdy pracuje się po zmroku. Ważne jest zatem oświetlenie główne zamontowane w suficie, jak i lampka stojąca na biurku, która może ułatwić papierkową „robotę” wykonywaną wieczorem.

Lampa stojąca pełni tak naprawdę dwojaką funkcję. Emituje dodatkowe światło, stanowi element dekoracyjny i ociepla wnętrze. Przykładowo terapeuci przyjmujący pacjentów w swoich domach najczęściej stawiają na proste modele dające żywe, ciepłe światło. Badania wykazały, że tak oświetlony pokój wzbudza większe zaufanie pacjenta i czuje się on w nim bezpieczniej.

Co na ścianach? Zdecydowanie obrazy czarno białe!

Zwolennicy minimalizmu nie widzą potrzeby wieszania obrazów na ścianach. Niektórzy zaś odczuwają konieczność posiadania malowideł, które będą ich wprawiać w dobry nastrój. Wieszanie kolorowych, chaotycznych obrazów może powodować problemy z koncentracją. Lepiej więc postawić na klasyczne obrazy czarno białe, które „wystudzą” wybraną aranżację wnętrza gabinetu, nie zdominują przestrzeni oraz będą pozytywnie wpływały na samopoczucie.