Orientalna ceramika

Ceramika limone występuje w różnych odmianach. Wiele z płytek inspirowanych jest odległymi krajami, inne industrialnym przemysłem, naturą. Wśród oferty płytek ceramicznych limone znajdziemy niezliczoną liczbę inspiracji, które pięknie wypełnią nasze wnętrze.

Ceramika limone w różnych odsłonach

Wśród oferty znajdziemy płytki z różnych zakątków świata (np. te inspirowane kultura Maroka, Portugalii czy Hiszpanii). Kiedy słyszymy nazwę: płytki marokańskie, hiszpańskie czy portugalskie, to tak naprawdę określenie to skrywa różnorodne płytki cementowe, które w nieznaczny sposób odróżniają się od siebie.

Ceramika limone w stylu marokańskim

Płytki cementowe kreowane na wzór tych marokańskich, wyróżniają się bardzo soczystą kolorystyką oraz dekorem, który pełen jest ornamentów (np. roślinnych i abstrakcyjnych). Bardzo rzadko pojawiają się na nich typowe geometryczne wzory.

Płytki ceramiczne w stylu portugalskim

Płytki w stylu portugalskim zwykle inspirowane są symbolem wzorniczym kraju, czyli tzw. płytkami azulejos. Bardzo często zdarza się, że jest je ciężko odróżnić od płytek inspirowanych Marokiem. W tradycyjnych płytkach azulejos dominują różne odcienie koloru niebieskiego: od błękitu po kobalt, stad tak charakterystyczne ich zabarwienie w innych kolekcjach marki.

Płytki wzorowane na Hiszpanii

Typowe płytki cementowe hiszpańskie, w przeciwieństwie do tych z inspirowanych Marokiem czy Portugalią, wyróżniają się bardzo oszczędniejszym dekorem, zaś wśród kolorystyki, najpopularniejsze są barwy granatowe, czarne, bordowe i zielone (w różnych tonacjach i natężeniach). 

Modny patchwork

Patchwork to inaczej metoda łączenia np. skrawków różnych materiałów, znana głownie z produkcji dywanów czy innych tkanin, lecz również stosowana na płytkach. Wśród oferty marki, znajdziemy także i takie typowe patchworkowe płytki.

Więcej na stronie – https://www.banyo.pl/firm-pol-1396532312-Ceramica-Limone.html