O czym należy pamiętać wybierając nawilżacze powietrza?

W Polsce coraz więcej osób inwestuje w nawilżacze powietrza, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Pojemność zbiornika na wodę

Inwestując w nowe nawilżacze powietrza warto zadbać o to, aby posiadały one odpowiednią pojemność zbiornika na wodę. Im większy pojemnik, tym oczywiście rzadziej trzeba będzie uzupełniać wodę. Wydajniejsze nawilżacze powietrza powinny posiadać nieco większe pojemniki, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardzo komfortowe.

nawilżacze powietrza

Jakość filtrów

Dobry nawilżacz powietrza powinien posiadać również wysokiej jakości filtry, które znacząco rozszerzają funkcjonalność tego urządzenia. Godne polecenia są przede wszystkim filtry węglowe, dzięki którym można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Niektórzy producenci oferują filtry ceramiczne, które usuwają kamień. Osoby, które zmagają się z alergenami, powinny postawić w pierwszej kolejności na filtry HEPA.

Hałas urządzenia

Domowy nawilżacz powietrza powinien również dość cicho pracować, dzięki czemu nie będzie przeszkadzać podczas pracy albo odpoczynku. Godne polecenia są modele, które mają tryb nocny. Większość producentów podaje głośność swoich urządzeń w decybelach, dzięki czemu szybko można odnaleźć najcichsze urządzenia. Markowe nawilżacze od renomowanego producenta mogą generować hałas nawet poniżej 25dB.