Na co zwrócić uwagę kupując kuchenkę gazową?

Kuchenka to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni. Bez niej przygotowywanie posiłków stałoby się niemożliwe. Wybierając kuchnię gazową należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Liczy się funkcjonalność, gdyż to dzięki niej codzienne przygotowywanie posiłków stanie się proste i przyjemne. Cena odgrywa dużą rolę, jednak to nie ona powinna być czynnikiem determinującym do zakupu.

kuchnie gazowe

Podstawowe parametry

Kuchnie gazowe mogą się skrajnie od siebie różnić. Zaawansowane modele to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Przeciętny użytkownik nie potrzebuje jednak zbyt dużej ilości funkcji, więc nie ma sensu przepłacać. Po pierwsze należy określić typ kuchenki – czy będzie to urządzenie wolnostojące, czy płyta grzewcza? Po drugie należy określić preferowany typ piekarników. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się modele elektryczne, jednak na rynku wciąż dostępne są piecyki gazowe. Ich użytkowanie jest mniej komfortowe, jednak cena jest znacznie niższa.

Kolejnym ważnym parametrem jest liczba palników. Najlepiej zdecydować się na model z czterema palnikami. Jest to standardowa wersja, która sprawdzi się w niemal każdym mieszkaniu. Na rynku można spotkać się również z kuchenkami posiadającymi dwa palniki, jednak nie jest to dobry wybór do kuchni intensywnie użytkowanych. Tak małe kuchenki dedykowane są raczej domkom letniskowym, z których korzysta się jedynie od czasu do czasu.

Opinie użytkowników

Opinie na temat konkretnej kuchni gazowej mogą okazać się bardzo pomocne podczas podejmowania ostatecznej decyzji. Istotne jest to, aby zakupiony sprzęt nawet po wielu latach sprawował się dobrze. Jest to poważna inwestycja, a więc warto chwilę się zastanowić. Z pewnością użytkownicy wskażą podstawowe mankamenty wybranego modelu. Wady ujawniają się zazwyczaj dopiero po pewnym czasie.

Planując zakup sprzętu kuchennego warto zajrzeć na fora tematyczne. Podczas krótkiej dyskusji można dowiedzieć się, jakie kuchnie gazowe sprawdzają się najlepiej podczas codziennego użytkowania.