Mieszkania w Krakowie – którą dzielnicę wybrać?

Kraków to dynamicznie rozwijające się miasto, które przyciąga inwestorów i osoby zainteresowane zakupem mieszkań w świetnej lokalizacji. Warto wiedzieć, które dzielnice są najbardziej popularne i w których zakup nowego mieszkania będzie najbardziej się opłacał.

Blisko centrum, ale w wysokiej cenie…

Jeśli pragniemy mieszkać w ścisłym centrum lub w jego bezpośredniej lokalizacji, wygoda będzie szła w parze z wysoką ceną mieszkania, o czym należy pamiętać. W dzielnicach takich jak Krowodrza, Grzegórzki czy Prądnik Biały, cena metra kwadratowego może wynosić od 6 do powyżej 7 tysięcy złotych. Dodatkowo warto pamiętać, że są to bardzo zakorkowane dzielnice, w których w godzinach szczytu rozpoczyna się gehenna kierowców, a o miejsca parkingowe jest bardzo trudno, ponieważ obowiązuje tu płatna strefa parkowania.

Dębniki czy Ruczaj to alternatywa dla każdego

Ciekawym rozwiązaniem mogą być mieszkania w Dębnikach w Krakowie, dzielnicy która położona jest nieco na uboczu, ale posiada wygodne połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Mieszkanie na Ruczaju w Krakowie powinno kosztować maksymalnie do 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, jest to dzielnica znacznie mniej zakorkowana niż centrum, a dodatkowo blisko stąd do nowoczesnej pętli tramwajowej i autobusowej Czerwone Maki. Wybór mieszkania wśród bocznych dzielnic miasta wydaje się dobrym rozwiązaniem – autobusem z Dębnik czy Ruczaju można dojechać do centrum w kilkanaście minut, a cena mieszkania jest znacznie niższa, przy zachowaniu tego samego komfortu. Dodatkowo dzielnice te dynamicznie się rozwijają, co będzie silnie dostrzegalne w kolejnych latach.