Jakie systemy szuflad są najlepsze?

Kuchnia to miejsce, w którym spędza się bardzo dużo czasu. Zwłaszcza jeśli pomieszczenie to połączone jest z salonem. Mówi się nawet, że kuchnia to serce domu – w końcu tutaj rodzina zbiera się i rozmawia, przygotowując wspólnie posiłki. Planując remont generalny tego pomieszczenia, warto pomyśleć nad nowymi meblami.

W jakim kolorze zrobić kuchnię?

źródło: szuflady kuchenne Belmeb

Niektóre osoby twierdzą, że kuchni nie powinno się robić białej. Rzeczywiście widać na tym kolorze zabrudzenia widać dość szybko. Wystarczy dotknąć szuflady brudną od czegoś ręką, a już zostaje widoczny ślad. Jeśli jednak fronty zrobione są z dobrej jakości materiałów, to bardzo łatwo jest je czyścić. Najlepsze do czyszczenia są lakierowane fronty. Wystarczy zrobić roztwór octu z wodą i przetrzeć szafkę ściereczką z mikrofibry, zwilżoną w tej cieczy. Ciemne kolory szafek są dość zdradliwe. Po pierwsze optycznie bardzo zmniejszają kuchnię i sprawiają, że wydaje się być ona pomieszczeniem smutnym i ponurym. Po drugie na ciemnych frontach szuflady kuchennej czy szafki bardzo szybko widać odciski palców.

Jak zorganizować przechowywanie w kuchni?

Po remoncie każdy chciałby utrzymywać porządek w odświeżonym pomieszczeniu jak najdłużej. Warto ustalić zasady, których wszyscy domownicy będą przestrzegać. Każda szuflada powinna mieć swoje konkretne przeznaczenie. W jednej powinno trzymać się wyłącznie sztućce, w innej herbaty a w jeszcze innej na przykład serwetki jednorazowe.