Jaki depilator wybrać?

W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych depilatorów. Różnią się one między sobą budową oraz zasadą działania. Oczywiście efekt przeprowadzanej depilacji jest ten sam. Istotne jest jednak to, aby zagwarantować sobie maksymalny komfort oraz swobodę. Urządzenie powinno być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb. Największe wymagania mają kobiety, które borykają się z gęstym i ciemnym owłosieniem. Jego skuteczne usunięcie jest o wiele trudniejsze.

Depilatory pęsetowe

Depilatory pęsetowe dedykowane są głownie osobom, które mają relatywnie słabe i cienkie włoski. Podczas pracy głowica cały czas się obraca, dzięki czemu możliwe jest usunięcie owłosienia wraz z cebulkami. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na liczbę pęset. W tym przypadku jest to kluczowe. Im jest ich więcej, tym szybciej będzie przebiegać depilacja. Należy jednak mieć świadomość, że szybkie usuwanie dużej ilości włosków może być nieco boleśniejsze.

depilatory

Kobiety, które obawiają się bólu powinny postawić na model ze średnią liczbą pęset. Depilacja będzie trwać nieco dłużej, jednak będzie przebiegać łagodniej. Dobrze jest również sprawdzić, czy dany model posiada nakładkę łagodzącą. Zwykle dzięki niej skóra jest napięta, a więc uchwycenie włosów staje się łatwiejsze.

Depilatory dyskowe

Depilatory dyskowe doskonale poradzą sobie z mocnym i gęstym owłosieniem. Charakteryzują się one najwyższym poziomem efektywności. Należy jednak wspomnieć, że bezpośrednio wiąże się to z wyższą ceną zakupu. Głowice dyskowe wyposażone są w punkty, które wychwytują włosy podczas depilacji. Jest ich całkiem sporo, co przekłada się na wysoką wydajność urządzenia.

Wyróżnia się modele z dyskami metalowymi oraz ceramicznymi. Drugi wariant polecany jest osobom, które mają skłonności do uczuleń. Wysokiej klasy depilatory posiadają dyski pokryte specjalną antybakteryjną powłoką. Dzięki niej zmniejsza się ryzyko pojawienia podrażnień, czy też innych nieprzyjemnych dolegliwości. Takie urządzenia są odpowiednie nawet w przypadku bardzo delikatnej skóry. Koniecznie sprawdź ofertę https://www.sferis.pl/depilatory-1937.