Jak wybrać fotel do biurka dla dziecka?

Dzieci wiele godzin spędzają siedząc w szkolnych ławkach. Po przyjściu do domu siadają do komputera i znowu spędzają długie godziny w pozycji siedzącej. Jaki fotel do biurka kupić dziecku, by siedziało jak najwygodniej? 

Najbardziej rozsądnym wyborem są fotele obrotowe z regulowanym siedziskiem i oparciem. Najwyższej jakości fotel do biurka powinien odciążać kręgosłup oraz mięśnie go podtrzymujące. Jak wybrać idealny fotel obrotowy dla dziecka? 

Wygodne siedzisko
Fotel do biurka dla dziecka powinien być odpowiednio miękki, by siedzenie na nim po jakimś czasie nie stało się udręką. Poważnym błędem jest kupowanie fotela na wyrost. Siedzisko powinno być tylko nieznacznie większe, niż pupa naszego dziecka. Wysokość siedziska powinna być regulowana, a stopy dziecka muszą opierać się o podłogę. Najlepsza pozycja jest, gdy nogi dziecka zgięte są w kolanach pod kątem prostym, a stopy opierają się o podłogę. 

Podłokietniki
Fotel obrotowy, który posiada podłokietniki pozwoli dziecku na łatwiejsze utrzymanie prawidłowej postawy. Dzięki temu dziecko utrzyma wyprostowane plecy. Mniejsze jest również napięcie mięśni w ramionach i rękach. 

fotel obrotowy

Odpowiednie kółka
Fotel obrotowy dla dziecka musi być wyposażone w tzw. samo – hamowane kółka, które gwarantują bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że miękkie kółka będą lepiej jeździły po twardych powierzchniach, a twarde koła po miękkich. 

Zwracając uwagę na te elementy możemy wybrać fotel do biurka dla naszego dziecka, który będzie bezpieczny, zdrowy i będzie wspomagał jego zdrowy rozwój.