Jak urządzić przyjęcie w domu dla dużej liczby osób?

W Polsce coraz częściej różnego rodzaju rodzinne przyjęcia organizuje się w restauracjach. Kto jednak dysponuje odpowiednią ilością miejsca w domu, z pewnością powinien pokusić się o zaproszenie większej liczby gości, na przykład na święta czy z okazji urodzin. Wystarczy sprawić sobie piękny rozkładany stół, który za pomocą kilku ruchu w stanie się odpowiednio duży. To sprytne rozwiązanie dla każdego domu.

Stoły rozkładane do salonu

Nie w każdym domu jest miejsce na to, by w salonie lub jadalni na stałe stał duży stół. Jeżeli w domu mieszka nieliczne grono, często wystarczający jest stół na przykład dla sześciu osób. Gdy pragnie się zaprosić gości – to zdecydowanie zbyt mało miejsca na wygodne usadzenie wszystkich. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie stół z rozkładanym blatem. Stoły rozkładane do salonu pozwalają za pomocą kilku ruchów stworzyć miejsce nawet dla 12 osób. Oczywiście tak naprawdę zmieści się znacznie więcej ludzi wokół stołu, wystarczy tylko zorganizować dodatkowe krzesła.

stół rozkładany do salonu

Plusy rozkładanego stołu w domu

Specjalna konstrukcja blatu rozkładanego stołu pozwala na powiększenie miejsca dosłownie za pomocą dwóch lub trzech ruchów. Stół nadal prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a miejsce łączenia blatu są praktycznie niewidoczne. Wystarczy nagrać go za pomocą eleganckiego obrusu, a następnie położyć całą stołową zastaw. Stół ma stabilny blat, można zatem na nim bez obaw poustawiać wszystkie eleganckie elementy zastawy. Po zakończeniu przyjęcia, stół można złożyć do wcześniejszych mniejszych rozmiarów.