Jak urządzić niewielki salon?

Obecnie na rynku nieruchomości panuje wzmożony popyt na nowe mieszkania. Jednak sam zakup mieszkania to nie wszystko, trzeba następnie odpowiednio go urządzić i stworzyć niepowtarzalną aranżację aby całość nabrała niezwykłego charakteru.

Obecnie najbardziej popularne są niewielkie mieszkania z otwartą kuchnią, niewielkim salonem i przytulną sypialną. Urządzenie takiego mieszkania to nie lada wyzwanie.

Jak urządzić niewielki salon?

zegary designerskie
zegary designerskie z sklepu Level 4U

Do niewielkiego salonu najlepiej jest pomyśleć o narożniku. Zapewni on sporo miejsca do spędzania czasu w ciągu dnia, a także nie zajmie zbyt wiele miejsca. Warto wybrać narożnik z funkcją spania, zawsze to będzie awaryjne miejsce do spania dla gości.

Salon powinien mieć również stolik kawowy, szafeczkę pod telewizor i jakaś witrynkę.

Jednak niezwykły klimat w takim pokoju nadają wszelkie dodatki typu piękne, kryształowe wazony, zdjęcia oraz coraz częściej zegary designerskie. To właśnie takie drobne dodatki, które są umieszczone w odpowiednich miejscach tworzą charakter pokoju.

Nawet z niewielkiego salonu można zrobić bardzo klimatyczne miejsce, w którym można spędzać swój wolny czas.

Na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Meble i dodatki to nie wszystko. Przed wstawianiem mebli salon trzeba pomalować. Najpopularniejszym i najbardziej klasycznym kolorem jest biały. Jednak coraz częściej maluje się salony w delikatne odcienie pasteli, albo jedną ze ścian pokrywa się imitacją cegły.