Jak stylowo urządzić salon?

Salon to jeden z ważniejszych pokojów w domu, dlatego trzeba dołożyć starań, aby prezentował się nie tylko stylowo, ale równocześnie był praktyczny. Jest to pomieszczenie wielofunkcyjne, w którym można wypocząć po ciężkim dniu pracy, spędzić czas z rodziną, czy przyjąć gości. Na co zwrócić uwagę urządzając taką przestrzeń?

Styl i kolory

Aranżację salonu trzeba zacząć oczywiście od podjęcia decyzji dotyczącej stylu oraz kolorów. Obecnie dużą popularnością cieszą się białe wnętrza, dominuje styl minimalistyczny, rustykalny oraz industrialny. Ponieważ salon jest pomieszczeniem, który ma sprzyjać relaksowi, najlepiej stawiać na jasne, stonowane barwy, które będą koić nerwy i uspokajać. Doskonale sprawdzi się biel, beże, szarości.

nowoczesna rama do obrazów

Dodatki – ramy do obrazów, wazony, ramki na zdjęcia

Dobór dodatków w dużej mierze zależy oczywiście od stylu aranżacji, warto jednak pamiętać, że zbyt wiele akcesoriów może powodować wrażenie bałaganu. Zasada mniej znaczy więcej, znajduje zastosowanie w każdym przypadku. Należy ograniczyć się wyłącznie do dwóch lub trzech kolorów oraz dodatków współgrających z aranżacją. Można zdecydować się na fantazyjne ramy do obrazów – https://www.galeriaplakatu.com/ramy, czy ramki na zdjęcia. Doskonale sprawdzą się też szklane wazony, które prezentują się bardzo elegancko, można zastosować też lustra, które optycznie powiększą przestrzeń.

Wygodne meble wypoczynkowe

Bardzo istotnym elementem salonu jest kanapa oraz fotele – należy wybierać meble wygodne, które długo posłużą i będą dość łatwe do utrzymania w czystości. Ponieważ takie wyposażenie to zakup na lata, warto zainwestować więcej pieniędzy i wybrać meble, naprawdę dobre jakościowo.