Fotele wypoczynkowe i relaksacyjny

Dom powinien być miejscem, w którym można odpocząć zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Na rynku występuje wiele mebli zapewniających odpowiedni komfort odpoczynku, ale tylko fotel relaksacyjny może sprawić, że wypoczynek będzie wyjątkowo przyjemny.

Nie do końca tradycyjny fotel

fotel relaksacyjny ingria

Do pełnego relaksu nie zawsze potrzebne są funkcje masażu, czy też automatycznie sterowane podnóżki i zagłówki. Często szczytem marzeń pozostaje fotel z funkcją bujania, który obity przyjemną, miękką tkaniną zapewni to, czego domownik potrzebuje.

Tradycyjne wersje foteli bujanych kojarzą się raczej z drewnianą lub ażurową konstrukcją na mocno wyprofilowanych łukach umożliwiających bujanie. Przykryte dużą poduszką i miękkim pledem kiedyś na pewno stanowiły idealny mebel do spędzenia chwil z książką.

W dzisiejszych czasach bujane fotele mogą przypominać zarówno te tradycyjne wersje, jak i wyglądać zupełnie inaczej. Obite skórą lub materiałem skóropodobnym masywne fotele z miękkim, wygodnym wypełnieniem posiadają zarówno funkcję bujania, jak i jej blokadą. Oprócz tego mogą się obracać oraz posiadać system masujący, który dostarczy dodatkowych przyjemnych doznań.

Rozluźnienie spowodowane przebywaniem w tak skonstruowanym meblu zapewni ich właścicielom odpowiedni odpoczynek, na który zasługuje każdy po ciężkim, intensywnym dniu w pracy. Codzienny relaks w domu w takim fotelu to namiastka prawdziwego luksusu.