Dobra kołdra to dobry sen

Wiele osób stawia na zdrowy tryb życia, jest to w ostatnich latach modne i po prostu się opłaca. A na zdrowy tryb życia składa się nie tylko właściwa dieta i odpowiednia dawka ruchu. Ważny jest też dobry, głęboki sen, który ma umożliwiać odpowiednio dobrane łóżko, ale i dobra kołdra.

Moda na powrót do natury

 

Moda na zdrowy tryb życia nie tylko skłania do zmiany nawyków, ale i powoduje większą świadomość wpływu otoczenia na nasze samopoczucie. Dlatego coraz bardziej stawia się na naturalne produkty. Nie inaczej jest w temacie kołder i pościeli. Coraz większą popularnością cieszą się więc kołdry bawełniane, bambusowe, puchowe czy pierzyny. Zwraca się uwagę już nie tylko na pokrycie kołdry, gdzie od lat najchętniej wybierane są te jedwabne lub bawełniane. Równie istotne staje się wypełnienie kołdry.

Naturalne kołdry czyli jakie?

 

Kołdry z puchu albo pierza mogą czasem uczulać, dlatego zwłaszcza alergicy powinni wybierać tylko te najwyższej jakości. Wykonane z puchu lub pierza kaczki lub gęsi mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, przy czym należy pamiętać, że kołdry z pierza są zwykle cięższe.

 

Kołdra bawełniana Podpierzyna.com ma za to doskonałe właściwości odprowadzania wilgoci, dlatego zapewne odpowiednio suchy klimat do snu. To nie jedyna zaleta kołder bawełnianych, są one bardzo trwałe, odporne na zniszczenia i łatwe w utrzymaniu czystości.

 

Kołdra z wełny, najczęściej owczej, dobrze utrzymuje ciepło i pozwala skórze oddychać, dlatego często jest polecana dla alergików.

 

Kołdra z włókna bambusowego jest o bardziej miękka od tej z wełny i doskonale reguluje temperaturę, zimą grzeje, a latem pozostaje odpowiednio chłodna. Do tego jest jeszcze bardzo wytrzymała.