Czym kierować się w wyborze zastawy stołowej z porcelany?

Decydując się na zakup zastawy z porcelany, musimy mieć świadomość, że jest to bardzo elegancka ceramika z wszystkimi zaletami i wadami, właściwymi dla tego materiału. Jak poznać materiał najwyższej próby? To nie takie trudne. W przypadku porcelany jednym z wyznaczników jakości będzie kolor, ponieważ pokazuje on jaka metoda produkcji została zastosowana oraz proporcję dobranych surowców. 

Wybór porcelany

Wybierając zastawę stołową, najczęściej decydujemy się na zakup białego serwisu lub takiego gdzie biel jest kolorem dominującym. Warto wiedzieć, że im jaśniejszy odcień bieli oraz im większa przejrzystość i przepuszczalność światła tym lepszy produkt. Również grubość poszczególnych elementów ma znaczenie. Ponieważ porcelana tylko pozornie jest krucha, im cieńsze i delikatniejsze wydają się poszczególne elementy tym, będą wytrzymalsze. Ponieważ to właśnie delikatna forma i cienkie ścianki, świadczą o właściwej temperaturze wypalania oraz o jakości użytych produktów. Decydując się na zakup zastawy stołowej od rodzimych producentów warto rozważyć porcelanę marki Karolina. Jest to marka obecna na polskim rynku już ponad 100 lat, przez ten okres wyrobiła ona sobie właściwą renomę i spore grono zwolenników. 

Porcelana marki Karolina

Warto rozważyć zakup klasycznej zastawy stołowej będącej w ofercie bazowej- decydując się na modele ponadczasowe, będziemy mieli pewność, że oprzemy się przemijającym modom. Decydując się na zakup porcelany warto rozważyć w jakim celu ją kupujemy, a tym samym jak duży ma to być serwis, standardowo producenci oferują zastawy 6, 8 12 oraz 18 osobowe.