Czym jest mieszkanie wykończone pod klucz?

Współczesny rynek mieszkaniowy w Polsce ma się naprawdę dobrze. Polacy gustują nie tylko w mieszkaniach z rynku wtórnego, ale również w nieruchomościach nowych, od deweloperów. Mieszkania wykończone pod klucz Lokum Deweloper to jedna z tych ofert, na które często decydują się młodzi Polacy.

Wykończenie pod klucz we Wrocławiu

Jak wygląda mieszkanie wykończone pod klucz? To sformułowanie oznacza, że mieszkanie znajduje się w stanie pozwalającym na zamieszkanie od zaraz. Wystarczy zatem tylko przenieść tam swoje rzeczy i po prostu wprowadzać się wraz z rodziną. Ten standard wykończenia mieszkania to między innymi położone podłogi, położone tynki, wykończona łazienka wraz z wszelkimi sanitariatami, drzwi oraz okna. Mieszkanie jest posprzątane i gotowe do tego, aby nabywca mógł w nim zamieszkać od zaraz.

Ile kosztuje mieszkanie pod klucz we Wrocławiu?

Wykończenie pod klucz we Wrocławiu czy innych dużych miastach Polski to większy koszt niż w przypadku mieszkania w stanie surowym, chociaż z reguły deweloperzy wykańczają właśnie w takim standardzie. Takie mieszkanie kosztuje więcej niż mieszkanie z rynku wtórnego. Trzeba liczyć się z cenami sięgającymi nawet kilka tysięcy zł za metr kwadratowy. Jakie są plusy takiego standardu? Do mieszkania można wprowadzić się zaraz po jego odbiorze technicznym. Nie są konieczne żadne kolejne prace remontowe czy budowlane. W mieszkaniu znajdują się wszystkie najważniejsze elementy i wystarczy je po prostu umeblować. Co ważne, mieszkanie jest również po sprzątane, zatem nie trzeba spędzać w nim kolejnych kilku dni, na przykład na odkurzaniu pyłu po kładzeniu tynków.